Acm.nl gebruikt cookies om het gebruik van de website te analyseren en het gebruikersgemak te verbeteren. Lees meer over cookies

ACM-studie: Big Techs in het betalingsverkeer

Big Techbedrijven, zoals Apple, Facebook, Amazon of Ant Group (Alibaba), moeten ervoor zorgen dat hun platform of apparaat geschikt is voor verschillende aanbieders van betaaldiensten. De ACM bepleit een gelijk speelveld voor alle aanbieders van betaaldiensten, nu en in de toekomst. De huidige regels kunnen worden aangevuld met aangescherpte Europese regels. Dat staat in de marktstudie naar Big Techbedrijven op de betaalmarkt van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) die in opdracht van het ministerie van Financiën is gemaakt.

Studie naar betaalmarkt

De marktstudie geeft een overzicht van de huidige en verwachte ontwikkelingen van Big Techbedrijven op de betaalmarkt zowel online als in de winkel. De rol van Big Techbedrijven op de betaalmarkt is nu nog beperkt, maar de ACM ziet ook dat de Big Techbedrijven hun positie aan het versterken zijn door overnames en samenwerkingen.

 

Documenten

ACM-studie: Big Techs in het betalingsverkeer (PDF - 1.04 MB)