Ahold Delhaize Nederland mag 38 supermarkten en een deel van de centrale activa van Deen Supermarkten overnemen (concentratiebesluit)
Ahold Delhaize Nederland mag 38 supermarkten en een deel van de centrale activa van Deen Supermarkten overnemen. Dat heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) op 9 juli 2021 besloten. Er blijft na de overname voldoende concurrentie over. Het besluit van de ACM vindt u als bijlage onderaan deze pagina. De melding is op 30 juni 2021 gewijzigd waarbij aangegeven is dat Ahold Delhaize Nederland niet meer voornemens is de Deen-supermarkt in Tuitjenhorn over te nemen.
De volgende Deen supermarkten worden een Albert Heijn: Akersloot, Almere (Salsastraat), Amsterdam (Rietwijkerstraat), Anna Paulowna, Assendelft, Avenhorn, Bovenkarspel, Edam, ’t Harde, Harderwijk (Krommekamp), Heemskerk (Europassage), Hoorn (Aagje Dekenplein, De Huesmolen, Grote Noord, Stan Kentonhof), Julianadorp, Landsmeer, Lelystad (Ranonkellaan), Marken, Medemblik, Middenbeemster, Monnickendam (’t Spil), Noord-Scharwoude, Obdam, Purmerend (John F. Kennedyplein, Van Burgplein, Van Damplein), Spanbroek, Uitgeest, Volendam (De Stient, Zeestraat), Wervershoof, Wieringerwerf, Wognum, Zaandam (Ebbehout), Zwaag (Dorpsstraat, Hollandse Cirkel) en Zwolle.
Daarnaast neemt Ahold Delhaize Nederland het distributiecentrum in Hoorn, de activa en passiva van het distributiecentrum in Beverwijk, het Deen hoofdkantoor, de bloemencentrale en de slagerij over.
Waar houden de bedrijven zich mee bezig?
- Ahold Delhaize Nederland B.V. (AHD): AHD is een onderdeel van de AHD Groep. De dochterondernemingen en deelnemingen van de AHD groep zijn actief op het gebied van de detailhandel in levensmiddelen, onder andere via de supermarktketen Albert Heijn, speciaalzaken voor de detailhandel in drogisterijartikelen (Etos) en slijterijartikelen (Gall & Gall) in Nederland en het online verkoopplatform bol.com. AHD exploiteert eigen winkels en zij levert goederen en diensten aan franchiseondernemers.
- Deen Supermarkten B.V. (Deen): Deen heeft 80 supermarkten in een deel van Nederland en verkoopt in zeer beperkte mate producten online. Het deel van Deen dat AHD overneemt betreft 38 Deen winkels en een deel van de Centrale Activa.