Energiebedrijven met een vergunning zijn verplicht om ieder jaar én vier weken vóór een wijziging van hun tarieven een overzicht aan de ACM te sturen van hun tarieven en de voorwaarden bij de levering van elektriciteit en/of gas aan kleinverbruikers.
Daarnaast dient een energieleverancier tariefwijzigingen altijd minimaal 30 dagen van tevoren persoonlijk naar haar afnemers te communiceren.
Voor de opgave van tarieven aan de ACM zijn 2 invulmodules beschikbaar. De eerste is de nieuwe invulmodule voor tarieven van modelcontracten. Deze bevat extra gegevens ten opzichte van de reeds bestaande invulmodule voor de tarieven van overige contracten. Ga voor beide invulmodules naar:
- Invulmodule voor tarieven van modelcontracten (versie december 2022)
- Invulmodule voor tarieven van overige contracten (versie december 2022)
In de invulinstructie is uitgebreid toegelicht hoe de invulmodules ingevuld dienen te worden. Ga voor de invulinstructie naar:
- Invulinstructie tariefwijzigingen en voorwaarden vergunninghouders energie (versie december 2022)
Lees hier wat de ACM doet met uw persoonsgegevens.