Nader onderzoek nodig naar overname DWP/Vierhouten door Foresco (concentratiebesluit)
Foresco mag DWP/Vierhouten nog niet overnemen. Dat heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) op 29 april 2024 besloten. De overname heeft mogelijk een negatieve invloed op de concurrentie.
Wanneer mag de fusie niet doorgaan?
Een fusie of overname mag niet doorgaan als het samengaan van de bedrijven negatieve gevolgen heeft voor de concurrentie. En daarmee uiteindelijk ook voor de consument negatief uitpakt. De bedrijven kunnen dan oplossingen aandragen om de gevolgen van de fusie of overname voor de concurrentie te verminderen.
Vindt de ACM de voorgestelde oplossingen voldoende? Dan mag de fusie of overname doorgaan. Accepteren wij die oplossingen niet? Dan moeten de bedrijven een vergunning bij ons aanvragen en doen wij nader onderzoek in een zogeheten tweede fase.
Vergunning aanvragen
Als de bedrijven een vergunning aanvragen, dan neemt de ACM binnen 13 weken een beslissing of de overname wel of niet door mag gaan. Ook in deze periode kunnen de bedrijven oplossingen aandragen.
Soms heeft de ACM meer informatie nodig. We vragen die informatie dan op bij de bedrijven die een overname hebben aangemeld. We zetten in dat geval de behandeltermijn stil totdat we die informatie hebben ontvangen.
Documenten
Meer in deze zaak
- 01-05-2024 Foresco Packaging mag D.G. de With Ermelo en Vierhouten Palletindustrie nog niet overnemen (concentratiebesluit)
- 29-04-2024 ACM: meer onderzoek nodig naar zoveelste overname door palletverkoper Foresco
- 08-01-2024 Foresco wil uitsluitende zeggenschap verkrijgen over DWP en Vierhouten (concentratiemelding)