Acm.nl gebruikt cookies om het gebruik van de website te analyseren en het gebruikersgemak te verbeteren. Lees meer over cookies

Geschilbesluit NorthC - Liander

De Autoriteit Consument & Markt (ACM) concludeert in een geschil tussen NorthC Datacenters B.V. en Liander N.V. dat Liander niet het door NorthC geclaimde gecontracteerde transportvermogen van 15.000 kW ter beschikking hoeft te stellen aan NorthC.

De rechtsvoorgangers van NorthC en Liander sloten in 2008 een aansluit- en transportovereenkomst (ATO) waarin een gecontracteerd transportvermogen (GTV) van 15.000 kW is afgesproken. In de periode van 2008 tot eind 2022 heeft NorthC echter meerdere keren een veel lager GTV aan Liander doorgegeven. Vanaf 2024 wil NorthC weer gebruik maken van een GTV van 15.000 kW. Liander heeft laten weten dat het niet mogelijk is om dit hogere GTV beschikbaar te stellen in verband met congestie op het net.

NorthC stelt in dit geschil dat zij recht heeft op transport ter grootte van het in de ATO vastgelegde GTV. Volgens NorthC handelt Liander in strijd met de Elektriciteitswet en de Netcode en de Tarievencode Elektriciteit door dit vermogen niet beschikbaar te stellen.

De ACM oordeelt dat de klacht van NorthC ongegrond is, omdat de door NorthC jaarlijks aan Liander doorgegeven GTV gelijkstaat aan het GTV waar NorthC recht op heeft. Daaruit volgt dat NorthC recht heeft op een GTV ter grootte van het laatst aan Liander doorgegeven GTV. Liander heeft daarom terecht gesteld dat zij op grond van de Elektriciteitswet (en de codes) niet een GTV ter grootte van 15.000 kW ter beschikking hoefde te stellen aan NorthC.


Documenten

We doen ons best om documenten toegankelijk te maken. Helaas lukt dat niet altijd. Kunt u de tekst van een document op onze website niet lezen met een schermlezer of kunt u de kleuren van grafieken niet onderscheiden? Stuur ons een email. We nemen binnen een week contact met u op. En we proberen u binnen 4 weken een toegankelijke versie te sturen.

Zie ook

Terug naar boven