ENGIE Energie Nederland mag bij een restverdeling haar aandeel kleinverbruikers overdragen aan ENGIE Nederland Retail
De ACM heeft besloten dat het besluit om af te wijken van de standaardrestverdeling met vijf jaar wordt verlengd. Hierdoor mag ENGIE Energie Nederland N.V. ook de komende vijf jaar haar aandeel kleinverbruikers elektriciteit en gas overdragen aan ENGIE Nederland Retail B.V. Dit heeft geen nadelige gevolgen voor consumenten omdat deze bedrijven allebei onderdeel zijn van hetzelfde moederbedrijf (Engie).
In bepaalde gevallen moet de ACM besluiten om een leveringsvergunning van een energieleverancier in te trekken, bijvoorbeeld in het geval van faillissement. Als het klantenbestand van deze leverancier niet (volledig) wordt overgenomen, dan moet er een restverdeling plaatsvinden. Hierbij worden de resterende klanten van de wegvallende energieleverancier verdeeld over de overige vergunninghoudende energieleveranciers. Deze restverdeling geschiedt standaard naar rato van het aantal kleinverbruikers dat een vergunninghouder reeds belevert (de standaardrestverdeling).
Op grond van het Besluit leveringszekerheid Elektriciteitswet 1998 en het Besluit leveringszekerheid Gaswet kan de ACM besluiten tot een andere wijze van verdeling van de kleinverbruikers na wegvallen van een energieleverancier. Een afwijking van de standaardrestverdeling is mogelijk als vergunninghouders binnen dezelfde groep actief zijn en de afwijking geen negatieve gevolgen heeft voor de naleving van de vereisten aan hun leveringsvergunningen.
Op 4 juni 2020 heeft de ACM een besluit tot afwijking van de standaardrestverdeling genomen voor Engie Energie Nederland N.V. en Engie Nederland Retail B.V. Op 27 mei 2025 heeft de ACM besloten om het besluit tot afwijking van de standaardrestverdeling te verlengen voor een nieuwe periode van vijf jaar. De aanvragers hebben voldoende aangetoond nog steeds voor een afwijking van de standaardrestverdeling in aanmerking te komen.