Voorstel TenneT TSO in het kader van implementatie van artikel 118 Verordening (EU) 2017/1485
TenneT heeft het voorstel voor de uitvoering van artikel 118 Verordening (EU) 2017/1485 (hierna: SOGL) aan de ACM ter goedkeuring voorgelegd
TenneT heeft een voorstel ter goedkeuring bij de ACM ingediend. Dit voorstel hangt samen met verplichtingen die voortvloeien uit Verordening (EU) 2017/1485 van de Commissie tot vaststelling van richtsnoeren betreffende het beheer van elektriciteitstransmissiesystemen (SOGL). De ACM is in deze verordening aangewezen om hierover een besluit te nemen.
De SOGL is van kracht geworden op 14 september 2017. Het doel van de SOGL is om de operationele veiligheid, de kwaliteit en stabiliteit van het nauw verbonden Europese transmissiesysteem te waarborgen en om de efficiënte werking van de Europese interne elektriciteitsmarkt en de integratie van duurzame energie te ondersteunen
Op grond van de SOGL moeten de transmissiesysteembeheerders binnen de Europese Unie diverse voorstellen ontwikkelen en ter goedkeuring voorleggen aan hun eigen regulerende instanties (in Nederland is dit de ACM). Dit voorstel voor de uitvoering van artikel 118 SOGL is er daar één van.
Het voorstel van TenneT ziet op de invulling van operationele overeenkomsten door de gezamenlijke transmissiesysteembeheerders binnen de synchrone zone “Centraal Europa”.
De ACM moet binnen zes maanden na ontvangst van het voorstel door de laatste betrokken regulerende instantie van de Europese Unie een besluit nemen.
Reacties welkom
Heeft uw organisatie belang bij het besluit dat de ACM gaat nemen? Dan kunt u via deze openbare consultatie uw zienswijze geven op deze publicatie. De ACM weegt binnengekomen reacties zorgvuldig mee voordat zij een besluit neemt.
Tot wanneer kunt u reageren?
We ontvangen uw reactie graag uiterlijk op 14 oktober 2018 tegemoet.
Hoe kunt u reageren?
U kunt uw reactie per post (en in kopie per e-mail) insturen. Vermeld daarbij graag zaaknummer ACM/18/033952.
per post:
Autoriteit Consument & Markt
t.a.v. Directie Energie
Postbus 16326
2500 BH Den Haag
per e-mail:
acm-post [at] acm [punt] nl (acm-post[at]acm[dot]nl)
Vertrouwelijke gegevens?
Misschien zijn passages uit uw reactie vertrouwelijk. Als u vindt dat gegevens vertrouwelijk zijn, dan kunt u dat aangeven en uitleggen waarom dat zo is. Bevat uw reactie in uw ogen vertrouwelijke passages? Dan ontvangen wij graag twee versies van uw reactie: een vertrouwelijke en een openbare versie van uw reactie.
Documenten
Meer in deze zaak
- 08-11-2021 Verzoek TenneT goedkeuring voorstel minimale activatie FCR voor Limited Energy Reservoirs
- 17-01-2020 Verzoek TenneT goedkeuring aanvullende FCR-kenmerken
- 17-04-2019 Goedkeuringsbesluit methodologieën artikel 118 SO Verordening
- 09-04-2019 Voorstel TenneT SO Verordening (artikel 118 jo artikel 154 lid 2)