Gewijzigd codevoorstel within-day factor
Netbeheer Nederland heeft op 24 september 2015 een aanvullend voorstel ingediend bij de Autoriteit Consument & Markt (ACM) voor het wijzigen van de codes gas. Deze aanvulling is een vervolg op het voorstel van Netbeheer Nederland van 9 juli 2015.
Netbeheer Nederland stelt voor om voor het transport van gas het aanbieden van within-day (binnen-de-dag) producten mogelijk te maken en daarvoor within-day tarieven te bepalen. Met dit voorstel wordt de wijze waarop de landelijk netbeheerder Gasunie Transport Services (GTS) transportcapaciteit aanbiedt in lijn gebracht met de Netwerkcode over capaciteitsallocatiemechanismes in gastransmissiesystemen (NC CAM).
Wat is de reden van deze codewijziging?
Om een within-day product te kunnen aanbieden en daarvoor een tarief te bepalen is nadere uitwerking nodig in nationale regelgeving. In de codes is nu wel geregeld dat dag- en maandcontracten mogelijk zijn, maar nog niet dat transport op basis van een uurcontract kan worden afgenomen. Ook is nog niet geregeld hoe het tarief voor een within-day product moet worden bepaald. Dit codevoorstel beoogt deze leemtes op te vullen.
Waar kan ik de huidige versie van de codes vinden?
• Naar de actuele versies van de codes
Welke stappen doorloopt een codewijzigingsvoorstel voordat ACM een besluit neemt?
Meer in deze zaak
- 30-10-2015 Codebesluit within-day factor
- 05-10-2015 Voorstel codewijziging within-day factor