Codebesluit reparatie OV-exitcapaciteit
Dit besluit is teruggedraaid met het besluit in zaak 14.1257.52 in verband met de uitspraak van het CBb op 21 augustus tegen besluit in zaak 103640 (zie uitspraak CBb: ECLI:NL:CBB:2014:319)
De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft een besluit genomen over een voorstel van Netbeheer Nederland om de gasvoorwaarden te wijzigen. Het besluit gaat over het toewijzen van de capaciteit op ov-exitpunten die wordt gebruikt om netverliezen op te vangen. Met het besluit worden de Transportvoorwaarden Gas – LNB en de Begrippenlijst Gas gewijzigd.
Wat staat er in het besluit?
In het besluit van ACM staat dat het voorstel van Netbeheer Nederland binnen de wettelijke kaders blijft en dat ACM de codes daarom gewijzigd vaststelt. Dit besluit is gebaseerd op de informatie die ACM heeft ontvangen van Netbeheer Nederland. Met het oog op een zorgvuldige besluitvorming heeft het voorstel vier weken ter inzage gelegen om belanghebbenden de gelegenheid te bieden zienswijzen in te dienen. ACM heeft tijdens deze periode geen zienswijzen ontvangen.
Wat is het doel van het besluit?
Met het besluit wordt de OV-exitcapaciteit die gebruikt wordt om de netverliezen in het regionale net op te vangen apart berekend en toegewezen aan de regionale netbeheerders. Dit besluit hangt samen met het besluit in zaak 103640 waarbij de netverliezen zelf ook apart worden berekent en toegewezen aan de regionale netbeheerders.
Documenten
Zie ook
- 24-11-2014 Voorstel Netbeheer Nederland codewijziging correctie Netverliezen Gas na CBb-uitspraak
- 06-12-2013 Codebesluit Tarievencode Gas op basis van Netverliezen
- 19-07-2013 Codebesluit Netverliezen Gas