Acm.nl uses cookies to analyze how the website is used, and to improve the user experience. Read more about cookies

Vervolgonderzoek: Energietarieven in transitie

Bij het leveren van elektriciteit aan consumenten met zonnepanelen hebben energieleveranciers meer kosten dan bij de levering aan consumenten zonder zonnepanelen. Met de toename van het aantal zonnepanelen op daken in Nederland gebruiken steeds meer energieleveranciers verschillende contracten voor consumenten met zonnepanelen en consumenten zonder zonnepanelen.

De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft een onderzoek uitgevoerd naar de verschillende contractvormen. De ACM heeft de elektriciteitstarieven onderzocht van vier individuele leveranciers voor consumenten met zonnepanelen. Deze tarieven golden op 1 maart 2024. Er is onderzoek gedaan bij de energieleveranciers Budget Energie, Eneco, Engie en Vattenfall. De ACM heeft voor deze leveranciers gekozen omdat het grote leveranciers zijn die samen aan meer dan de helft van de Nederlandse consumenten elektriciteit leveren en omdat ze op het moment van het onderzoek alle vier op een andere manier onderscheid in hun tarieven maken tussen consumenten met en zonder zonnepanelen.

Op basis van het onderzoek concludeert de ACM dat de tarieven van de vier energieleveranciers die op 1 maart 2024 golden voor consumenten met zonnepanelen niet onredelijk zijn en dus niet in strijd zijn met de wet.


Documents

We do our utmost to make our documents accessible. However, this is unfortunately not always possible. If you are unable to read a document on our website using a screen reader or if you are unable to discern the colors of charts, please send us an email. We will contact you within a week. And we will try to send you an accessible version within 4 weeks.

See also

Back to top